Za dalším sjezdovým pohárem jsme se vydali opět do severní části České republiky, a to na Kamenici do podhůří Jizerských hor. Název pravdivě charakterizuje celý tok.  Řeka v úseky Plavy – Jesenný navíc protéká úzkým údolím se strmými skalnatými břehy.

Z Brna se na Kamenici vydaly dvě skupiny. První „zkušená“ skupina (Božka, Sandra, Viktor a Filip) se účastnila Českého poháru ve sjezdu. Druhá skupina „pokročilých“ (Lukáš, Oliver, Klárka a Klárča) jela trénovat na spodní úsek Jesenné – soutok s Jizerou, kde je obtížnost mnohem menší.

Slunečné a teplé počasí nás provázelo celý víkend. S pokročilými sjezdaři jsme v sobotu absolvovali dvě tréninkové jednotky a v neděli jednu delší.

 

Naši závodníci měli na horním úseku úkol nelehký. Pro Božku to byl poslední víkend, kde ještě mohla získat body do seniorské reprezentace. Sandra s Viktorem již tuto trať absolvovali, ale i tak si zde nemůže být nikdo jistý. Pro Filipa to byl letos prvosjezd. A jak se jim dařilo? Filip všechny jízdy dojel do cíle. V některých úsecích nechtěně volil jinou stopu, která se ne vždy zamlouvala jeho lodi. Viktor měl v závodě dobře nakročeno, ale při provádění eskymáckého obratu v soutěsce zlomil pádlo, a tím pro něj sobotní závod skončil. Sandra na trati problémy neměla a počínala si jako zkušená sjezdařka.

Božka věděla, že „musí zajet“, ale nervozitu si nepřipouštěla. A taky „zajela“. Třetím místem na kajaku a druhým na singlu si vyjela účast na mistrovství Evropy v italské Mezzaně.