Rok se s rokem sešel, a tak v tomto předvánočním období nastal čas vydat se na běžkařské soustředění do italského Livigna.

Místní vysokohorské podmínky zde slibují nejen čerstvý vzduch, ale hlavně sníh, bez kterého běžkování moc nejde.

Po mnohahodinové cestě jsme unavení sice byli, ale sněhové nadílce nešlo dlouho odolávat. A tak jsme se šli na chvíli proběhnout.

 

Šumění lyží po sněhu a především nádherně nasvětlené městečko s vánoční tématikou připomínající kresby Josefa Lady bylo tím nejlepším přivítáním, jaké nám Livigno mohlo přichystat.

Asi si říkáte, to muselo být krásné, taková pohoda.

Jenomže... denně dvakrát na běžkách, občas doplněné o posilovnu a v přestávkách mezi tréninky vaření vydatných pokrmů. Večer pak samozřejmě namazat lyže, protože jak se říká, kdo maže, ten jede.

S pohodou jsme se tedy pro většinu dní rozloučili a makali co to šlo jak na běžkách, tak v kuchyni.
Nicméně aby se neřeklo dostali jsme i půlden volno. Ten jsme samozřejmě využili k odpočinku, ale také k návštěvě místních kaváren či restaurací a den jsme pak zakončili večerní prohlídkou města.

Jak už také bývá zvykem, závěrečný den našeho soustředění proběhl závod, ve kterém jsme si mohli poměřit síly. Někdo jich měl více, někdo méně, ale myslím si, že všichni podali svůj maximální výkon.


Týden tedy utekl jako voda a my se vracíme domů s 300 naběhanými kilometry, plechovkami dobré kávy a hlavně skvělými zážitky.

Teď už nezbývá než počkat, kdy se zlepší podmínky v Novém městě na Moravě a my budeme moci navázat na tuto formu přípravy i s ostatními z našeho oddílu.