Asi jste si všimli, že články ze závodů píší pokaždé členové KK Spoj Brno a pravidelně se střídají autoři. Já jsem si tentokrát vzala slovo a krátké info o závodě vám dám já.

Závody v Olomouci jsou již každoroční tradicí, které jsou považovány i za jakési ukončení vodácké sezony. Bohužel se již několikátým rokem nepodařilo uspořádat závod na Hynkově s autentickým prostředím právě pro podzimní víkend, kde jsme byly vždy na odlehlém místě v lesíku u řeky Moravy, kde grilované makrely rozvoněly okolí a záludné protivodné brány v proudu potrápily i nejzkušenější závodníky. Tohle všechno jsme si museli odpustit a přijet na místo konání závodu k olomoucké loděnici.

 

Již první pohled do startovní listiny napovídal, že den bude dlouhý, jelikož se na start postavilo přes 300 závodníků všech věkových kategorií. I brněnský oddíl přivezl svá esa, avšak někteří atleti pravděpodobně vycítili nepříznivé závodní podmínky a zůstali přes nemoc doma.

Brnem nejméně obsazené byly ženské kategorie, kde odstartovala pouze Anežka Matějíčková, Pavla Procházková a za nejmladší předžáky i Sandra Bergmannová. V mužích už bylo Brno o něco silnější a mnoho borců si odvezlo domů i celkové umístění. Do souboje o „pivní medaile“ se postavil Adam Satke, který si stejně jako Bořek Bergmann vyzkoušel jízdu na K1 i C1. Bohužel si nepamatuji, kdo se jak umístil, ale ráda bych zmínila všechny startující za brněnský oddíl. Mezi kajakáři tedy Ondra Bergmann, Pavel Šamánek, Marek Dziadek, Pavel Bernát, Adam Sobotka, David Vítek. Předžáčky jsme v kajakářích měli tři, a to Filipa Šamánka, Kubu Ježka a Lukáše Nekudu. Není potřeba chválit staré zkušené borce, ale jistě by bylo vhodné pochválit výkony mladých a stále můžeme říci nových členů, jež občas předvedli lepší závěs než dlouholetí členové.

Co se týče atmosféry závodu….

Trenér Šaman strávil celý víkend jako brankový rozhodčí, kde občas musel bojovat s nervy, při pohledu na své svěřence. Makrely a pivo samozřejmě nechybělo, ale kouzlo, jak na Hynkově to samozřejmě nemělo. Co se všem líbilo byl „Snack Bar Mamina“, kde se olomoucké maminky předvedly a napekly nespočet buchet a zákusků a které připravily závodníkům mnoho pochutin za dobré ceny. Vodní stav moc příznivý nebyl a závodníci lehčí váhové kategorie měli trochu výhodu. Každopádně já osobně jsem ráda, že se závod podařilo uspořádat a zachovat tak tradici, kdy se zejména moravští borci sejdou na závodech, kde není tolik vypětí a stresů kvůli nominaci do reprezentačních týmů, kde si člověk s čistou hlavou zazávodí, popovídá s kamarády, dá si pivo(konečně tohle můžu napsat) a prostě si užije víkend zase jinou formou.

Byla jsem ráda, že jsem tyto dva dny mohla strávit s brněnským oddílem, protože ačkoliv jsem v Praze, lidé a takové závody mi chybí. Nikdy bych nečekala, že ve 20 letech napíšu jak ráda vzpomínám na staré časy, ale tentokrát to udělám a musím přiznat, že jsem byla ráda, že jsem opět usedla na sedadlo spolujezdce a jela na závod jako Brňačka.

Tímto bych chtěla i zároveň poděkovat, že se můžu stále obrátit na můj rodný klub.

 

Díky Šamane

Výsledky sobota: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1262

Výsledky neděle: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1263