Září. Pro různé lidi má různý význam. Jako začátek školního roku jej vnímají asi všichni, ale pro vodáky znamená konec letních radovánek a především postupný konec sezóny. A většinou také tzv. ,,psí počasí“. No...abych řekla pravdu, to poslední nás na Národním kontrolním závodě (NKZ) v Českých Budějovicích silně zasáhlo.

 

Brněnský manšaft bohužel postrádal největší posilu Gabču, která se momentálně nachází v brazilském Riu de Janeiru na MS dospělých, což jí ovšem klidně promineme. Také chyběl Bořek, jenž byl nemocný. Jinak se jednalo o plně funkční skupinu.

Dorazili jsme ve čtvrtek. Naneštěstí pro nás, naštěstí pro Šamana, pršelo. My jsme hladoví mrzli na vodě a Šaman si mohl libovat, že bude mít zalitou zahrádku.

Pátek bych ani nijak zvlášť nerozepisovala, protože poté by ten článek možná nešlo zveřejnit. Z mého vlastního pohledu snad jen, že to byl můj nejhorší den za celý rok.

V závodní sobotu nás opět zastihlo špatné počasí, které se ale v průběhu dne změnilo na snesitelné sluníčko. Trať se mi líbila a docela mi sedla. A myslím, že Božka to cítila stejně, jelikož si svou jízdou dojela pro celkové 3. místo. Večer si ostatní našli zábavu v tom, že tančili podle videa na Youtube. Já jsem se nepřidala, protože mi bylo špatně, tak jsem šla spát.

Sobotní., poměrně lehkou trať, vystřídala nedělní, u které se řada z nás zhrozila. Ale nakonec to nebylo tak strašné, jak to vypadalo. Alespoň na singlu ne. Na kajaku mi to dalo dost zabrat, stejně tak klukům, kteří sbírali jeden ťuk za druhým. A občas to proložili padesátkou. V neděli se bohužel řadě lidí udělalo zle. Mezi nimi byl i náš Mara. Když jsme si procházeli trať a zastavili u poslední brankové kombinace, tak se mu nečekaně ,,zvedl kufr“ a včerejší večeře šla ven. Z tohoto důvodu do závodu vůbec nenastoupil.

Tímto se uzavřel NKZ, který rozhodl o konečné nominaci na Český pohár ve slalomu 2019. A můžu s radostí říct, že řadu z nás tam opět uvidíte. Tak zase příští rok. AHOJ!

 

Autor: Zuzka Dziadková

 

Výsledky sobota: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1260

Výsledky neděle: https://www.slalom-world.com/index.php?act=01&idz=1261