Z Brna jsme odjeli přesně podle plánu ve čtvrtek ve dvě hodiny. To bych moc rád napsal, kdyby to byla pravda, ale naneštěstí jsme náš odjezd opravdu nestíhali, a to že Gabča potřebovala ještě něco vyřešit s Šamanem tomu taky zrovna moc nepomáhalo. Důvod byl jednoduchý, tento víkend se konalo mistrovství České republiky juniorů, a to jak ve slalomu, tak ve sjezdu, takže jsme pochopitelně vázali hromadu lodí.

 

Do Veltrus jsme přijeli později, než jsme čekali, takže už jsme stíhali jen posledních patnáct minut tréninku, a tak jsme se rozhodli, že raději pošetříme síly a trénovat budeme až v pátek. Toto rozhodnutí nám později Šaman vyčítal. Ušetřené síly jsme použili hned druhý den, kdy jsme se na vodu dostali dvakrát, s tím že poprvé jsme trénovali slalom a podruhé jsme kombinovali slalom a sjezd.

Bydleli jsme hned vedle závodiště v buňkách. Naštěstí jsme měli tu největší, takže i když nás tam přebývalo jedenáct tak se všichni dobře vyspali do závodního dne. V sobotu nás čekal slalomový závod. Gabča ke svým klasickým kategoriím přidala jednu, která není úplně běžná u nás v Brně. Jedná se o C2X a do lodě sedala s Petrem Novotným. Takhle to udělalo více reprezentantů, takže my ostatní jsme aspoň mohli sledovat jak se jim daří a mnohdy se i zasmát. Mezi jízdami bylo většinou mnoho času, takže všichni se stíhali převlékat do suchých věcí. Po skončení závodu hlídek, už jen zbývalo zatleskat vítězům na vyhlášení, dát si pizzu a mohli jsme jít spát.

Druhý den byl naprosto odlišný od dne včerejšího. Na rozdíl od soboty nebylo na nic tolik času a nestíhali jsme jen co jsme se vzbudili. Se slovy „budíček“ Nás Šaman přivítal do nového dne. Z postelí jsme vystřelili hned poté co nám oznámil, že kdo nebude za osm minut na vodě bude řádně potrestán. Samozřejmě nás čekal závod sjezdu, takže to bylo přesně to, co jsme trénovali. Od doby, co jsme přijeli si všichni lámali hlavu, jaká stopa je nejrychlejší. Celé Brno zvolilo tu levou.

Na našem ubytování je televize, a protože tento víkend probíhá závod zároveň v La Seu, tak jsme samozřejmě sledovali naše české závodníky. Nakonec to dopadlo tak, že jsme přebíhali mezi dvěma závody, ve Španělsku a v Česku.

Ve slalomu si Gabča dojela pro první místo na singlu a pro druhé místo na singlu v hlídkách společně s Božkou a Zuzkou. Ve sjezdu potom Vojta zajel nejrychlejší čas z první jízdy a dojel si pro první místo v dorostencích mladších a druhé místo celkově. Na kajaku Gabča skončila druhá jak dorostenka starší, tak celkově. Nepopulární čtvrté místo v dorostenkách starších brala Božka a Zuzka si vyjela bronz v dorostu mladším. Na singlu brala celkové první místo Gabča a Božka se musela spokojit se třetím místem a Zuzka doplnila trio se svojí stříbrnou medajlí opět z dorostu mladšího. Ve hlídkách potom holky braly dvě první místa a kajakáři se umístili na třetí příčce.

Autor: Bořek Bergmann