Z Brna jsme vyrazili na závody netradičně už v úterý, čekal nás totiž docela náročný skoro celý týden plný závodů. Opět musíme poděkovat Veselákům za pomoc při dopravě.

Z Brna jsme vyjeli okolo poledne, tak abychom i přes všechny nástrahy dálnice dorazili do Roudnice a ještě stihli trénink. V Roudnici nás čekal první závod. Ve středu se zde konal třetí ECA Cup.  Protože se závod konal uprostřed týdne, tak zde chybělo dost dobrých českých, dospělých závodníků . Ovšem kvalitu zvedali zahraniční účastníci.

 

Řekl bych, že našim závodníkům se docela dařilo. Božka skončila na singlu čtvrtá a třetí mezi Češkami. Na kajaku se nám pak dost dařilo. Já (Vojta) jsem se umístil na čtvrtém místě celkově a druhý Čech, což pro mě je nejlepší výsledek v životě. Hned za mnou mezi Čechy skončil Adam.

Po závodech  jsme zahájili přesun na Lipno. Jelikož jsme na Lipně měli zajištěné ubytování a nezbylo místo na stany, tak se rozhodlo, že budeme spát pod  širákem. Tedy poblíž Českého Krumlova jsme rozhodli, že už půjdeme spát, zajeli jsme na nejbližší pěkné pole a spali. Pro většinu z nás to byla premiéra, takhle prostě zaparkovat na poli ustlat si na trávě a spát. Za sebe musím řict, že jsem si to užil a vůbec mi to nevadilo.

Další den jsme dojeli na Lipno a před tréninkem jsme stihli ještě malý výlet po lesích v okolí Výtoně, kde jsme bydleli. Pak už nás čekal jen hodinový trénink sjezdu na slalomové trati a přes obávaného Váňu.

V pátek pak byl oficiální trénink slalomu. Slalomáři (Gabča, Denisa, Michal a já) jezdili okolo hodiny a půl. Ostatním stačila necelá hodina a vydali se trénovat sprint. Po konci slalomového tréninku jsme se k sjezdařům přidali a jednou si sjeli celý dlouhý sjezd až po papírnu.

V sobotu ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna slalomáři a druhá sjezdaři. Sjezdaře čekal sprint., kde Božka skončila na singlu na druhém místě. Mezi kajakáři si finále vyjel jenom Adam, který však při něm „zakufroval“ těsně nad cílem a skončil desátý.

Ze slalomářů se nejlépe vedlo Gabče, která skončila překvapivě na kajaku lépe, než na singlu. Na kajaku si dojela pro třetí místo. Po skončení slalomu i sprintu se konalo ještě MČR v hlídkách. Nejblíže k medaili byly holky na singlu, kdy skončily čtvrté.

V neděli se před slalomem jel závod v klasickém sjezdu, který jsme jeli všichni. Adam si spravil chuť po sprintu a s přehledem vyhrál mezi kajakáři. Mezi kajakářkami byla nejlepší Gabča na pátém místě. Na singlu Božka obsadila třetí místo.

 

To bylo vše pro tento velice náročný týden, ale i přesto řadím tento týden, jako jeden z nejlepších za celý rok.

Autor: Vojta Matějíček

 

Reportáž slalom: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/218471290031027-finale-ceskeho-poharu-skupiny-cez/

 

Reportáž sjezd: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/218471290031028-cesky-pohar-sjezd-na-divoke-vode-lipno/