Makedonie. Někdo si možná představí chudou zemi se spoustou odpadků a psů bez majitelů. A měl by pravdu. Ale i tak jsme si dokázali mistrovství naplno užít a zároveň dovézt i nějaké ty placky.

Voda nebyla příliš těžká. Alespoň na nás tak působila. Ale je pravda, že měla co do sebe. Závod se tam dal pěkně zkazit a o tom jsme se i s Gabčou na singlu přesvědčily.

Při dlouhém sjezdu jsme startovaly jako poslední dvě závodnice. Obě jsme se převrátily na úplně stejném místě a řekněme, že závod zkrátka nedopadl podle našich představ.

To ale vylepšil Vojta, když si s klukama dojeli na hlídkách pro titul vicemistrů Evropy. Božka si zároveň připsala bronzovou medaili na deblu s Domčou Dvořákovou.

A sprinty? Holky se kvalifikovaly z prvních jízd. To ale nelze říct o Vojtovi, který se nakonec do nedělního finále nepodíval. Musel hold přihlížet ze břehu. Ve výsledcích byla naše jména znovu až za Italskou Cecilii Panato. Gabča ale brala hned druhou příčku a já bohužel kvůli nechycení pádla při přehození až nepopulární čtvrtou. Radost nám ale udělaly hlídky, kde jsme poprvé mohly startovat jako brněnská děvčata i na mezinárodních závodech. Tam už to cinklo hezky v plné parádě a vezeme si tak domů i tu medaili nejcennější. Za sebe závod neberu jako úplně úspěšný, ale ty k tomu patří taky. A když ne medaile? Posbírala jsem aspoň spoustu nových zkušeností.

 

Autor: Marie Němcová

Odkaz na reportáž :https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10600129320-kanoistika/418232401382004-me-u23-makedonie