Po úspěšném zdolání Dolnokounické vlnky, jsme se přesunuli na vlny slalomového kanálu v Českém Vrbném. Tady probíhalo 4denní soustředění. Ubytování bylo zajištěné v podobě chatky v dolní části kempu a dvou pokojů nad recepcí. Přestože tato vzdálenost tvořila menší komunikační problém,...

nedošlo naštěstí k žádnému většímu nedorozumění.

 

Kromě pravidelných tréninků na kanále jsme chodili každé ráno běhat, popř. na sjezd. Navíc pro ty, kterým tohle přišlo málo, se zavedla "trestná kolečka" za každý přestupek, pozdní příchod atd. Samotný trénink pak probíhal většinou ve formě tratí. To znamená, že jsme se sešli čtvrt hodiny před tréninkem a postavili trať přes celý kanál, kterou jsme pak jezdili. Kromě pokusů o správné projetí trati si holky zaexperimentovaly i v koupelně a obarvily si vlasy neobvyklými barvami. Celé soustředění jsme si tak zvykali na rudovlasou Zuzku nebo fialovou Anežku.

 

Po našem tréninku následoval trénink nováčků, kteří jezdili pouze v lehčích pasážích. Ovšem "lehčí" se snadno řekne a jim to často lehké vůbec nepřišlo. Statečně však zvedali eskymáky anebo vyplavávali, nasedali do lodí a jeli znovu. Jednou si Pavel a Sáňa zkusili sjet celý kanál, ale byli překvapeni silnějším válečkem a tak si ho jen splavali. Díky odbornému doprovodu Adama a Vojty a obětavosti Ondry a Bořka se nikomu nic moc nestalo a materiál byl včas vyloven. Vodu si ale neužili pouze naši závodníci, ale také maminky, které jely s námi, a pro které měl Šaman připravený nafukovací kajak.

 

Mezi tréninky jsme většinou nabírali síly spánkem. Když se zrovna výjimečně nespalo, hrály se karty nebo sledovaly seriály. Adam neodolal své vášni pro kola a půjčil si jej na chvíli od malé Kristýnky. I přesto, že by mu bylo malé už před 20 lety, tak se na něm udržel a vesele projížděl kolem. Jídlo jsme vyřešili jednoduše a zašli naproti do Glóbusu, kde jsme tak měli připravená 2 teplá jídla denně.

 

Počasí nám přálo, a tak nám necelý týden utekl jako voda. Nyní už nás čeká větší výzva než závodění, a sice pořádání závodů na Riviéře.

Autor: Ondra Bergmann