A je to tu. Vrchol juniorské a žákovské sjezdařské sezóny aneb MČR v dlouhém sjezdu.

Trať nebyla technicky náročná. Nějaké mělčiny, nemalé množství zatáček a byli jsme v cíli. Měřila 3 kilometry, což je jen o malinko více než...

naše loděniční ,,trojka“, ovšem jízda na malé vodě a neustálé korigování lodi dalo fyzicky zabrat i těm nejzkušenějším z nás. Tři tréninkové jízdy v pátek nás značně vyčerpaly, a tudíž jsme mohli s hřejivým pocitem u srdce zalehnout do stanů na závodišti. Většina z nás s tím nejspíš nepočítala, ale teplo se nám v noci značně hodilo. Některým byla pěkná kosa, tak situaci vyřešili buď tepláky, nebo mrzli.

Brzy po ránu se situace obrátila v nevydržitelný hic. No jo, jenže naše dorostence dnes čekalo mistrovství. Pěkně jsme se s tím poprali. Gabča, startující z předních pozic kvůli její absenci z Roudnice, obhájila titul mistryně republiky na singlkanoi a na kajaku se umístila na třetím místě. Božka brala 3. místo mezi singlířkami a Vojta se stal vicemistrem v kajakářích. V odpoledním závodu hlídek nám to s holkama na kajaku při závodě trošku nevyšlo podle plánu, i tak z toho vzešlo 2. místo. Na singlu se nám už dařilo lépe a obhájily jsme titul mistryň z loňska. K tomu kluci přidali titul mistrů. Ano, sobota byla opravdu velmi úspěšná.

Neděle probíhala podobným způsobem, jen se karty vyměnily a nadešla řada na naše mladé naděje-žáky. Velké napnutí panovalo při jízdě hlídky Dziadek-Sobotka-Bernat, která nakonec zkončila čtvrtá.

Těmito závody se zároveň uzavřela nominace do juniorské reprezentace, kam se probojovalo trio Satková (K1, C1), Němcová (C1) a Matějíček. Proto je nezapomeňte sledovat na MEJ v  Makedonii.

 

Pro nás ostatní tímto skončila první podstatná část sezóny. Další Český pohár bude v Českých Budějovicích v polovině srpna.

 

Autor: Zuzka Dziadková