Tento víkend se konaly dva z šesti závodů, které určí, kdo z juniorů i dospělých vytvoří reprezentační tým. Tentokrát se závodilo na Čeňkově Pile.

 Protože to byl velmi důležitý závod sjezdové sezóny, na cestu jsme vyrazili už v pátek ráno před šestou hodinou, abychom se stihli ubytovat a najezdit si závodní trať. Na vodočtu v Rejštejně bylo slabě pod 74 centimetry a při stále klesajícím průtoku bylo jasné, že se pojede závod na náhradní trati Radešov – Anín. Já jsem jel na Čeňkárně poprvé, takže jsem se na první jízdu docela těšil, ale hned jak jsem vyjel na trať došlo mi, že mohu být rád, že se nejede nahoře s ohledem na odolnost lodi. Ale stejně bylo škoda, že jsme si nemohli alespoň tréninkově sjet řeku Otavu od jejího zrodu spojením řek Vydry a Křemelné na té pravé Čeňkově Pile.

Páteční trénink jsme odjezdili na starých lodích, a zatímco někteří si je nechali také na závod, někteří měli v záloze své nové lodě. V sobotu se mimo jiné konal i závod v hlídkách, který byl současně mistrovstvím republiky. Zatímco u holek žádné problémy nebyly, tak u nás dopředu nikdo nevěděl kdo vlastně pojede. Plán byl takový, že pojedou tři nejrychlejší. Nakonec si svoji účast v závodě vybojoval Ondra místo mě. Zatímco ostatní závodili, já jsem měl možnost najít si místo na trati a povzbudit všechny kolemjedoucí. Naše brněnské hlídky byly úspěšné a všechny tři braly bronzové medaile.

Počasí nám naštěstí přálo, takže jsme se nemuseli brodit sněhem jako minulý rok. Pro nás to znamenalo, že se nemusíme starat o mokré oblečení a příprava na jízdu byla o to jednodušší. Přes den jsme měli hodně volného času. Nejvíce lidí někde ve stínu spalo, nebo odpočívalo. A pak tu byl Adam, který zdokonaloval svoji jízdu na kole. Převážně jízdu po zadním, ale také brždění když před něj někdo vběhl.

Adam v obou závodech ukázal, že na vodě jezdí nejméně tak dobře jako na kole a bral dvě první místa. Další úspěchy sbírala Martina a to jak na kajaku, tak na singlu. Sice už závodí za Duklu, ale k nám se nikdy neotočí zády, takže bydlela s námi a pár tréninkových jízd jela podle našeho tempa. Gabče se ne úplně povedl závod na kajaku, ale o to více zabrala na singlu a jeden den dokonce porazila svoji sestru, která jela na horší lodi.

 Výsledky jsou docela dobrým východiskem v nominačním klání a ve hře jsou zatím: Mareček Rygel na singlu i deblu, Adam Satke na kajaku, Gabča Satková na singlu. Bude muset přidat Božka Němcová a v juniorech Vojta Matějíček.

Adam nás nakonec opustil, protože po závodech odjel přímo na soustředění na řeku Muotu ve Švýcarsku. Na cestě zpátky panovala dobrá nálada. Šaman nám také zastavil a všichni jsme se mohli odměnit zmrzlinou u benzinky. A pak už jen zbývalo rozhodnout, kdo napíše článek…. 

Bořek Bergmann