Pokud jste pravidelnými čtenáři našich stránek, můžete často na začátku většiny článku číst  oblíbenou  větu:" Když jsme dorazili na místo...". Bohužel tentokrát to nebylo až tak jednoduché a jinak snadná  cesta do Postřelmova, se nám mírně zkomplikovala.

Náš milovaný Opel Vivaro během naší cesty vážně onemocněl a nebyl tak schopný pokračovat v další jízdě. Odborná diagnostika? Je to pokažený, nejede to! Z úst závodníků pak můžeme zaslechnout i větu oblíbenou u všech majitelů vozů Opel. Pro neznalé uvádím:

Opl, opl, opl, do toho bych kopl!

Naštěstí výpomoc od Veseláků byla velmi pohotová a tak nás po chvilce Michal Košík a následně Vítek Sobotka přijel vysvobodit. A protože jsme vodáci a jezdíme na divoké vodě, na náhlé změny jsme připraveni. S naším malým problémem jsme se zvládli vypořádat a start závodu i přes tyto komplikace jsme stihli. 

To, že vodáci nejsou žádné bábovky pak utužil i Pavel Bernat. Sedm stupňů a blížící se změna na letní čas v Pavlovi vyvolala nezkrotnou chuť na koupel. Bohužel si však Pavel při první návštěvě studené vody nezvládl přesně zapamatovat její teplotu a tak si ji (opět nedobrovolně) musel znovu ověřit. Dle jeho barvy obličeje a končetin jsme se pak shodli na teplotě okolo 4°C.

Pavel však zvládl zabojovat a všechny závody dojel se vztyčenou hlavou (a hlavně hlavou nahoru).

Po absolvování dvou závodů a několika tréninků by se zdálo, že budou všichni na pokraji sil. Opak byl však pravdou.  Když v tělocvičně vytáhl Vojta fotbalový míč, ihned bylo jasné, že se nám do spacáků ještě určitě nechce. Konec dne se tak přiblížil velmi rychle a my nakonec kolem desáté hodiny, vyčerpaní z fotbalového turnaje, doslova odpadli. 

Neděle na sebe nenechala dlouho čekat. Konkrétně jsme se jí dočkali o hodinu dříve, než by někteří z nás chtěli. Když jsem se pak cestou na start závodu rozhlédl po autě, připadal jsem si, jako bych to byl právě já, kdo svým svěřencům ukradl celou hodinu drahocenného spánku.

Předzávodní trénink a samotný závod, pak proběhl bez výrazných problémů. Výsledkem našeho snažení pak bylo mnoho pěkných závodních výsledků, 200 zmrzlých prstů a nový přírůstek do naší loděnice – Božčina nová loď.

Autor: Adam Satke

Výsledky sobota 1. závod /// výsledky sobota 2. závod

Výsledky neděle 1. závod /// výsledky neděle 2. závod