Již tradičně vždy první říjnovou sobotu se sjíždí mnoho věhlasných sportovců do areálu Litovelského koupaliště, kde se koná vyhlášený Bobr Cup, extrémní závod tříčlenných štafet. Letos se jednalo již o 23. ročník tohoto závodu a o zábavu tu rozhodně nebyla nouze.

 

Bláto, brodění se řekou, uklouzané tratě, studená voda a celkově extrémní podmínky, ano přesně toto je Bobrcup. Ale co je nejdůležitější, je to ZÁVOD, KTERÝ SE NEVZDÁVÁ. A přesně tato atmosféra zde panovala.

Veškeré přípravy všech sportovců vyvrcholily právě v pravé poledne, kdy závod odstartoval dunivým výstřelem a za znění písně z filmu Poslední mohykán, která ještě podtrhuje tuto atmosféru.

Jako první sportovec z našeho brněnského klubu se na trať vydala Pavlína Jordánová, která zde byla jako běžecký nováček. Do přípravy na tento 15 kilometrů dlouhý závod dala opravdu hodně, ale voda o teplotě 8°C prostě zaskočí i ty nejpřipravenější jedince. Pavlína se však nenechala zahanbit a statečně ,i když celá mokrá a od bláta, předala štafetový kolík svému cyklistovi, který se vydal do svého 25 kilometrů dlouhého boje plného zákeřných sjezdů, zatáček a technicky velmi náročných pasáží včetně hlubokých brodů. Třetím závodníkem tohoto týmu "Dva a půl chlapa" byl Vojta Matějíček, jehož úkolem bylo dohnat ztrátu svého cyklisty. Vojta se svého úkolu (tedy vlastně pádla) chopil všemi deseti a na trati dokázal předjet celkem 64 závodníků. V celkovém pořadí kajakářů si pak Vojta dojel pro 10. místo.

Dalším vodákem, kterého jsme vyslali vstříc nástrahám tohoto závodu byl Adam Satke.

Adam se tohoto závodu účastní již poněkolikáté v řadě a tak nebylo překvapením, že se svým týmem za X-park Františkov sahali po nejlepších umístěních. Čtyřnásobný mistr ČR v běhu na 3000m překážek - Lukáš Olejníček a špičkový cyklista Ondřej Fojtík spolu s Adamem využili všech svých možností a dokázali v celkové konkurenci 220 týmů vybojovat celkově cenné 3. místo.

Nestačili pouze na vítězný tým OpavaNet ve složení Kovář, Hudeček a Mrůzek, legendu sjezdu na divoké vodě a na tým Pivovar Litovel ve složení Lichý, Rauchfuss a Filip Hric.

Při vyhlašování výsledků jsme pak pozorovali ty "nejvěrnější" závodníky, kteří se snažili naplnit motto tohoto závodu. Bylo zde vidět, že smůla jako přetržený řetěz, neplánované opuštění lodě nebo zranění vzniklá během závodu je rozhodně nezastavila.

 

I když už dojížděli o několik hodin později než jejich soupeři, museli být spokojeni, neboť se nevzdali a jejich dojezdu tleskalo opravdu celé závodiště!