První víkend nového školního roku znamenal pro brněnské juniory vyvrcholení slalomové i sprintové sezóny Mistovstvím České republiky dorostu v Roztokách u Křivoklátu. Jako obvykle byl odjezd v pátek ráno s tím, že po cestě jsme se stavili pro novou nezbytnou součást našeho veslovacího stroje. Na závodišti jsme se potkali se spřáteleným Veselským oddílem. Trénink začínal až ve dvě hodiny, a tudíž poprvé za dlouhou dobu závodníci stíhali...

naplnit své prázdné žaludky. Seznamování se zdejší vodou bylo poměrně složité, poněvadž se akce účastnilo na tak krátký a úzký kanál opravdu hodně lidí. Poté už jen ubytovat se ve starých známých karavanech v kempu a jít spát.

Slalom v sobotu dal některým opravdu zabrat (mluvím hlavně o sobě). Několik kombinací bylo poněkud neočekávaných a zapeklitých, obzvlášť v první jízdě se to padesátkami jen hemžilo. Nakonec ale většina z nás trať zvládla bez větších problémů. V individuálu nikdo z Brna bohužel nevybojoval titul mistra, v hlídkách se ale dařilo lépe. Našim slečnám se na singlu podařilo obhájit prvenství z minulého roku (avšak je nevyhlásili kvůli nízkému počtu hlídek) i s novou členkou Zuzkou, na kajaku se holky musely spokojit s třetím místem.

Nedělní sprinty přinesly více úspěchů. Gabča, Božka i Vojta si každý rozšířili sbírku o medaile z individuálu a všechny tři hlídky se umístily. Holky, které zjistily, že jejich singly dohromady nosí barvy České vlajky, braly první místa v obou kategoriích a kluci skončili druzí. Dívky bohužel jako jedinou hlídku za dorostenky starší na kajaku opět, jako v Postřelmově na C1, nevyhlásili, na singlu však byly řádně oceněny.

 

Celý víkend obsahoval jak úspěchy, tak i několik nepovedených jízd, letos ovšem Brno opět dokázalo, že se s ním musí počítat.