Závod evropského poháru v Roudnici nad Labem rozhodl o konečném složení seniorské reprezentace pro mistrovství světa ve francouzském Pau. Nominace byla až do posledních chvil nerozhodná, kategorie našlapané, a tak bylo velikým překvapením, když si účast na Mistrovství světa vyjelo hned šest lodí z Brna.

Nominací to ovšem ale teprve začíná a do Mistrovství světa je necelý měsíc, a tak se seniorská reprezentace včetně Martiny, Božky, Gabči a Marečka vydala do Francouzského Pau na týdenní soustředění.

Protože Mistrovství světa seniorů je vůbec nejdůležitější sjezdařský vrchol,  trať na které se tento veliký závod koná, musí být už skutečně těžká, aby prověřila i ty nejlepší z nejlepších. Myslím, že pravotočivá umělá slalomová dráha v Pau je ideálním místem konání. Pro nováčky v týmu Gabču a Božku, které na této trati jezdily poprvé, byl tak první trénink na zdejším kanále skutečným oříškem. Nejenom nám však přišla trať těžká, kompletně celý tým se očividně snažil společnými silami kanál mírně rozšírit, například zničit hrázky a kameny, co nám stály v cestě.  Avšak po týdnu bourání, se nám hrázky nepodařilo nikam odsunout ani odstranit, a tak jsme mohli alespoň strávit pěkný slunečný půlden ve Francii lepením lodí.

Krásné počasí nám umožňovalo nejenom příjemný trénink na vodě ale i volnočasové aktivity v místím kempu, jako plavání a dokonce i lekce wakeboardu. V den volna jsme to namířili pro změnu zase k vodě do nedalekého oceánu. Úžasný zážitek představoval den strávený surfováním v obrovských vlnách a taky sluněním na pláži a procházkou místním městečkem, no co dodat…Fakt nuda….

Nebyli bychom to my, kdybychom si v mezičase také neokusili místní “dobrůtky“ a  nedali si výbornou čerstvou francouzskou bagetu s vynikajícím francouzským sýrem, protože ještě si vařit po tak náročném tréninku, to se nám někdy opravdu nechtělo.

Týden utekl jako voda a Gabči s Božkou nezbývalo nic jiného, než letět domů. Gabča letadlem ještě nikdy neletěla, takže byla samozřejmě velmi nadšená, tak se to s ní dalo projednou také vydržet. Martina zůstala v Pau i nadále a tak může ještě další týden
 “ladit formu“ aby byla na Mistrovství světa, jako jedna z velkých konkurentek, pořádně  připravená.

 

Velký vrchol sezony se už pomalu blíží, tak nám držte palce!

 

Autor: Gabča Satková

Foto: Martin Piškot Novák