Letošní sezona nám pomalu končí. Žáky čeká tento víkend poslední a ten nejdůležitější závod sezony. Už ve středu se vydali potrénovat do Brandýsa nad Labem před víkendovým MČR.

My starší jsme tak mohli mít volný týden. To bychom to ale nebyli my,...

kdybychom se někam nevypravili. Tentokrát jsme zamířili na malý kanál v Roztokách, poblíž Křivoklátu.

Jelikož Šaman je s žáky v Brandýse, tak se vedení a plánování ujal Michal z Veselí. Vše zajistil tak, že v úterý v 6 ráno jsme vyrazili na Křivoklát, kde jsme už v 10 byli připraveni na první trénink.

Kanál na Křivoklátě v horkých letních měsících rozhodně nemá vody nazbyt. Proto byl stanoven přesný plán pouštění vody, který jsme museli dodržet. Vody bylo dokonce tak málo, že byl znemožněn trénink sprintů, který jsme měli naplánovaný.

Po tréninku jsme si zajeli nakoupit na příští tři dny do 15km vzdáleného Rakovníka, kde jsme strávili nějakou tu chvíli při nákupech.

Na odpoledne si kanál zarezervovali Pražáci, kteří stejně na konec nepřijeli. Tak na nás zbyla jen rovná voda. Ovšem náš dosavadní trenér Michal dokázal vymyslet pěkné kulišárny a z tréninku jsem odcházel víc hotový než z kanálu. Po tréninku proběhlo ještě rychlé posilování. Na večeři jsme dojedli zbytky od obědu. Poté byl už čas na odpočinek po náročném dni.

Ve středu byl program dosti podobný. Po odpoledním tréninku a rychlé večeři nám, ale na rozdíl od minulého dne zbyla chvilka času na poznávání krásné přírody v okolí Křivoklátu. Autem jsme dojeli pod hrad Křivoklát, kde už měli bohužel zavřeno. Tak jsme se vydali na procházku po okolních lesích a kochali se krásami místní přirody. Po návratu jsme se v naději toho, že najdeme WIFI vydali do nedaleké hospody na kofolu.

Poslední den začal klasicky rozcvičkou. Po rozcvičce a snídani začal nekonečný úklid. V 10 jsme opět byli připraveni na vodě. Po tréninku jsme už jen douklízeli největší zbytky, počkali na odevzdání klíčků a vydali se nazpět do Brna a Veselí. Do Brna jsme se dostali na rozdíl od Lipna, kdy jsme se vrátili až někdy kolem deváté večer už po čtvrté hodině.

Celkově bych tohle soustředění hodnotil jako velice dobrou přípravu na MČR dorostenců, které se na Křivoklátě bude konat za týden.

 

Autor: Vojta Matějíček