V úterý 22. 8. v 7 ráno jsme se vypravili na předzávodní trénink do Roudnice nad Labem. Jelikož máme spoustu závodníků a naše auto není nafukovací, museli jsme využít i dopravu našich Veselských přátel. Ve středu a čtvrtek nás tam čekal evropský pohár a ve čtvrtek dokonce i poslední nominační závod na mistrovství světa dospělých ve sprintu ve francouzském Pau, které se pojede na přelomu září a října.

Po příjezdu do Roudnice proběhl první trénink na zdejší trati, po kterém jsme šli na oběd. Jelikož jsme měli velký hlad, šli jsme do restaurace „all you can eat“ a bohužel už ani ta...

nám skoro neměla co nabídnout. Trénink, pauza, trénink a honem nakoupit a na ubytování. Večer opět proběhlo tradiční stříhání. Tentokrát se obětí stal Vojta a tvrdě na to doplatil, protože si na několik týdnů vysloužil holou hlavu.

Ve středu ráno jsme dojeli na závodiště. Před závodem jsme ještě trochu potrénovali a potom už se individuálně připravovali na závod. Umělá trať v Roudnici není úplně jednoduchá, zvláště ve spodní pasáži. Naši závodníci byli ale dobře připraveni a tak jsme závod zvládli bez větších problémů. S jízdami byli všichni téměř spokojeni, až na nějaké malé chybky.

Marťa, Gabča, Božka i Adam bojovali ve čtvrtek o poslední body do nominace. Z pěti nominačních závodů se totiž mělo právě v Roudnici rozhodnout o tom, kdo se koncem září vypraví na dvoutýdenní mistrovství světa ve francouzském Pau, kde se po několika letech pojede zároveň slalom i sprint. Gabča měla trošku nevýhodu v tom, že první dva nominační závody na jaře se jí moc nepovedly a druhé dva se jí kryly s mistrovstvím Evropy, tudíž aby si repre vyjela na singlu, musela by vyhrát a posunout jednu soupeřku na čtvrté místo. To se bohužel nepodařilo.

Boje byly velmi těsné a ne každému to vyšlo. Martina si vyjela seniorskou reprezentaci jak na kajaku tak na singlu. Gabča ji doplní na kajaku a Božka na singlu. V konečném pořadí se nakonec neprosadil Adam, který tak v celkovém pořadí skončil na pátém místě (na MS jedou první čtyři).

Ve čtvrtek jsme ještě přespali ve Veltrusech a v pátek ráno se už přesouvali na Lipno. Cesta byla zdlouhavá a venku bylo dost teplo, takže i trošku nepříjemná. Po příjezdu na Lipno jsme se naštěstí mohli hned zchladit na vodě. Po slalomovém tréninku jsme si šli ještě sjet jednou i sjezdovou trať abychom se na závod aspoň trochu připravili. Zuzka, Bořek i Ondra mají na Lipně svojí premiéru, ale myslím si, že to celkem zvládají. Zakončením krásného dne bylo večerní lepení, na které už jsme si ale na Lipně skoro i zvykli.

Sobota byl velmi náročný den. Kromě Bořka, který jel jen slalom, jeli ostatní i slalom i sjezd a někteří i dvě kategorie. Náročné to bylo po stránce časové, abychom stíhali starty, tak po stránce silové, protože sil bylo potřeba opravdu dost. Nakonec se to ale všechno zvládlo a odvezli jsme si i nějaké ty tituly. I přes náročnou trať si Gabča ve slalomu dojela na singlu pro třetí místo. Martina se v dlouhém sjezdu stala mistryní jak na singlu, tak na kajaku. Na stupni stála se svými oddílovými kolegyněmi. Na singlu totiž obsadila Gabča místo druhé a Božka třetí. Z Adama se stal vicemistr České republiky, ale s umístěním není tolik spokojený, protože na trati jezdila také záplava turistů na plastových lodích,
 která negativně ovlivnila průběh našeho sjezdového závodu.

Neděle pak probíhala v podobném sledu jako sobotní závod. Avšak tentokrát jsme se všichni nemohli věnovat jak slalomu, tak sjezdu. Proto jsme se rozdělili na dvě skupiny, první preferovala sjezd a druhá slalom.

První zmíněnou skupinou byl Adam a Marek Rygel a Zub, kteří dokázali z této nádherné řeky ulovit medailové pozice. Marek měl letos premiérové první místo na singlkanoi a druhou jedničku pak přidal se svým parťákem na deblkanoi. Adam pak podlehl pouze Ríšovi Hálovi a z českých závodníků skončil na druhém místě.

 

Slalomová trať pak nabídla velmi zajímavé kombinace branek, které zamotaly hlavu i těm nejlepším závodníkům a padesátivteřinové penalizace se rozdávaly jako na běžícím páse. Nicméně jsme zde také posbírali medailové pozice a po vyhlášení jsme se za vydatného deště vydali na cestu. Oddíloví závodníci účastnící se Mistrovství světa vyrazili za tréninkem na místní kanál ve Francii a zbytek osazenstva pak jel „jen“ do Brna.