V sobotu jsme si zatrénovali na trati závodu, který se bude konat poslední březnovou sobotu. Stav vody byl o něco lepší jako při závodech konaných na této trati v roce 2012 t.j. 103 cm na vodočtu v Bílovicích. Teplota vzduchu se pohybovala ráno kolem nuly, v poledne však vystoupila na cca 10°C. Sluníčko si taky v úzkém údolí místy  našlo cestu až k samým trénujícím závodníkům. To zaručovalo pohodu a chuť do treninku skoro u všech přítomných.

 

Sestavu tvořili tito závodníci: Adam Satke, Dominik Krejčíř, Jakub Němec, Božka Němcová, Vojta Matejíček a bratři Bergmannové. Z důvodu nemoci scházeli Gabča Satková a Jirka Novák. Martina Satková byla na soustředění s juniory slalomáři ve Francii. Zuzka Dziadková měla důležité rodinné povinnosti. snad ji to příště vyjde. 

První jízda byla spíše průzkumná, protože jsme potřebovali zjistit jestli nejsou po zimě nějaké překážky v řece. Mírná zima nám žádné překážky nenachystala a  tak celá trasa byla hladce průjezdná a od loňského roku se nezměnila. První jízdu absolvoval Bořek Bergmann na slalomce a byl to jeho křest na proudící vodě. Pod vedením Kuby Němce v pohodě zvládl včechny překážky a je tedy příslibem pro nadcházející sezónu. Jen jak se zdokonalí na sjezďáku před loděnicí, tak bude pro svoje vrstevníky vážným soupeřem.  Vojta si to při druhé jízdě rozdal s Ondrou a rozhodovaly desetiny sekund. Ze závodníků dospělých byl lepší Dominik a Adamovi to dal přibližně 15 sec. Jakub v celkovém pořadí dojel třetí a v kategorii veteránů byl nejlepší (jedinný). Božka to bude mít na dalším treninku těžší, protože se snad už sejdou všechna naše děvčata a pořádně to rozjedou.

Na loděnici jsme byli zpět kolem 15. hodiny. S úsměvem se všechno uložilo do loděnice a s předsevzetím, že se na Svitavu ještě před závodem alespoň jednou vrátíme jsme se těšili na dobrý domácí oběd.

Fotky z tréninku 21.3.2015 jsou v galerii.