Pro zobrazení termínky závodů 2020 klikni zde.

Můžete si stáhnout ve formátech: PDF | Excel

Vánoce jsou zase zpátky, letos máme dlouhé svátky!

Kapr, salát, cukroví, tato báseň napoví.

Ochutnej kus lineckého, perníčku či vánočky, pak přijď zas na loděnici třeba budou rohlíčky.

 

V 9:30 sraz si dáme, sjezďáky zas provětráme....

Rok se s rokem sešel a tak se již tradičně část našich závodníků vydala do italského města Livigna na reprezentační soustředění. Letos jsme se všichni opravdu těšili, neboť předpověď počasí vypadala velmi dobře.


A taky že byla. Ihned po příjezdu nás přivítala vánoční atmosféra. Všude plno sněhu a klasické domky se až příliš podobaly kresbám Josefa Lady. Jeden by skoro zamačkával slzu štěstí. Jenomže jsme sem nepřijeli na fialky. Jednak bychom museli hrabat opravdu hluboko do sněhu, abychom nějaké našli a za druhé jsme tu přeci jen byli na soustředění. A tak to začalo.

 

Na konci září jsme se společně s Adamem Satkem a Marou Ryglem vydali na sprintové mistrovství světa do španělského La Seu D’Urgell. To se už podruhé (poprvé v Pau 2017) konalo společně se slalomovým MS.

Seu je malé městečko, které kanoistikou opavdu žije. Kanál je v krásném prostředí plném stromů, ale zároveň je to v podstatě deset kroků od centra. Na závody se chodily koukat děti ze škol a celková atmosféra byla zkrátka skvělá.

Tentokrát jsme sice nebydleli 5 minut od kanálu a předtréninkové kafíčkování jsme tak museli většinou vynechat, ale i naše nové bydlení mělo něco do sebe. Domovem pro toto mistrovství nám byly chatičky v kempu asi 5 km od Sea, kde jsme si sami vařili. A hlavně jsme trávili více času spolu venku, než kdybychom byli někde zavření na hotelu.