Na konci září jsme se společně s Adamem Satkem a Marou Ryglem vydali na sprintové mistrovství světa do španělského La Seu D’Urgell. To se už podruhé (poprvé v Pau 2017) konalo společně se slalomovým MS.

Seu je malé městečko, které kanoistikou opavdu žije. Kanál je v krásném prostředí plném stromů, ale zároveň je to v podstatě deset kroků od centra. Na závody se chodily koukat děti ze škol a celková atmosféra byla zkrátka skvělá.

Tentokrát jsme sice nebydleli 5 minut od kanálu a předtréninkové kafíčkování jsme tak museli většinou vynechat, ale i naše nové bydlení mělo něco do sebe. Domovem pro toto mistrovství nám byly chatičky v kempu asi 5 km od Sea, kde jsme si sami vařili. A hlavně jsme trávili více času spolu venku, než kdybychom byli někde zavření na hotelu.

Dva týdny po žákovském mistrovství v Brandýse se konalo MČR dorostu ve slalomu a sprintu v Českých Budějovicích. Brno vyslalo na tyto závody kromě juniorů i několik žáků, kteří tak mohli sbírat cenné zkušenosti.

Sešli jsme se ve čtvrtek v ranních hodinách, všichni slušně oblečení a s úsměvem, protože je tu pro vodáky jeden z nejdůležitějších svátků. Tím je samozřejmě závod na Lipně, ve kterém se předvedou ti nejlepší vodáci ze všech koutů tohoto sportu – od slalomářů a sjezdařů přes jezdce na plastových lodích až po raftaře.

                Žádná cesta se neobejde bez svých obtíží. Pro nás hned první úskalí nastalo, když jsme se dozvěděli, že Adam nebude moct jet druhým autem, kvůli nemoci. Rázem jsme neměli nikoho, kdo by nám ukázal stopu, ale zato hromadu lodí, které musíme navázat na vlek a pouze jedno auto. Naštěstí jsme všechno zvládli a s menším zpožděním jsme vyrazili na cestu.

Hodinu před polednem jsme se sešli na loděnici, abychom vyrazili na cestu. Logická hádanka jak dostat kolem 20 lodí na 12-ti místný vlek nám však trvala déle než hodinu a tak jsme vyráželi trochu později oproti plánu naloženi ve dvou autech až nad střechu. Po dlouhých hodinách jízdy jsme však dorazili do Budějek a hned si šli oťukat kanál - někteří slalomkami, jiní přetlačovali hrázky na sjezďácích. Po tréninku jsme se šli ubytovat a poté navečeřet do Globusu.

Je čtvrtek 11:32 a já sedím ve svém sjezdovém singlu na startu doposud největšího závodu mé kariéry.

Pán v raftu mě drží a já slyším pípat fotobuňku. Tak a teď se teprv uvidí. Mám dost natrénováno? Vyjde

mi stopa? Jaké můžu mít vůbec ambice?

To je jen lehké shrnutí mých myšlenek na mém prvním startu na Mistrovství světa juniorů a závodníků

do 23 let ve sjezdu na divoké vodě v bosenské Banja Luce. Celá česká výprava se vypravila na místo v

neděli 21. července, tři dny před slavnostním zahájením. A s ní i několik brněnských závodníku,

konkrétně Božka, Vojta a já.