Po velmi vydařeném Krumlovském vodáckém maratonu na K2 společně s Matyášem Zierisem jsme se vydali na další ze série World maraton series, tentokrát do Itálie poblíž Verony.

 


Po mnohahodinové cestě až do pozdní noci jsme se jako správní vodáci "srdcaři"  vyspali pod širákem, osprchovali se ( rozumějme použili deodorant), za pomocí minerálky vyčistili zuby a takto zkultivování se konečně mohli vydat do kavárny na pravou Italskou kávu.

Myslím si, že už se o mě docela ví, že jsem trošku spáč. No a odjakživa jsem si přála alespoň jednu noc, která by trvala třeba do 11 do rána, byla by stále tma a nikdo by nevstával. Tak přesně to jsem zažila po cestě do Brazílie. Z Česka jsme odlétali kolem večera a do Brazílie jsme opravdu přijeli kolem 11 a byla stále tma. Časový posun umožnil, aby se mi to konečně splnilo.

První průjezd autem Riem je pro člověka, který tam doposud nikdy nebyl, opravdu šok. Celé město je obklopeno takzvanými favelami, což jsou chudinské čtvrtě, které zrovna nevypadají úplně nejlépe, a tak místo euforie z příletu do země, ve které jsem v životě  ještě nebyla, přicházel spíše menší strach. 

Nicméně příjezdem byl zahájen můj pobyt v Brazílii a s ním i spoustu nových zážitků.

Asi jste si všimli, že články ze závodů píší pokaždé členové KK Spoj Brno a pravidelně se střídají autoři. Já jsem si tentokrát vzala slovo a krátké info o závodě vám dám já.

Závody v Olomouci jsou již každoroční tradicí, které jsou považovány i za jakési ukončení vodácké sezony. Bohužel se již několikátým rokem nepodařilo uspořádat závod na Hynkově s autentickým prostředím právě pro podzimní víkend, kde jsme byly vždy na odlehlém místě v lesíku u řeky Moravy, kde grilované makrely rozvoněly okolí a záludné protivodné brány v proudu potrápily i nejzkušenější závodníky. Tohle všechno jsme si museli odpustit a přijet na místo konání závodu k olomoucké loděnici.

Září. Pro různé lidi má různý význam. Jako začátek školního roku jej vnímají asi všichni, ale pro vodáky znamená konec letních radovánek a především postupný konec sezóny. A většinou také tzv. ,,psí počasí“. No...abych řekla pravdu, to poslední nás na Národním kontrolním závodě (NKZ) v Českých Budějovicích silně zasáhlo.

Ahoj vodáci! Opět bych vás všechny chtěl pozvat na tradiční Vodácký maškarní bál, již 32. ročník. Letos s obdobným termínem jako loni, tedy v sobotu 1. prosince od 19 hodin jako obvykle v restauraci Hvězda v Brně-Bystrci. O bál byl loni zájem a jsme rádi, že stále chodíte, tak na to nezapomeňte ani letos! Samozřejmostí bude živá hudba, soutěž o nejlepší masky, tombola i kulturní vystoupení! Takže brzo ahoj! Za KTL a všechny pořadatele Honza "Čuča" Koukal